Chcemy wykorzystać zamiłowanie dzieci do grania w gry i nauczyć je projektowania, kodowania, rozwinąć umiejętności logicznego i analitycznego myślenia! W ten sposób wyposażymy je w narzędzia i kompetencje, których owoce będą zbierać jeszcze wiele lat później.

Terminy i miejsca

Zajęcia trwają 60 minut i organizowane są na terenie poznańskich domów kultury oraz szkół.
Spotykamy się raz w tygodniu przez cały rok szkolny (od września do czerwca).

 

Koszt zajęć

Opłata miesięczna: 160 zł.
Opłata jest skalkulowana na 4 zajęcia w miesiącu (40zł/1 zajęcia). Jeśli zgodnie z kalendarzem wypada zajęć więcej – uczeń wnosi dodatkową opłatę. Jeśli liczba zajęć w miesiącu będzie pomniejszona z tytułu wypadających danego dnia tygodnia świąt/dni ustawowo wolnych od pracy – opłata pozostaje pomniejszona.

Matematyka
z programowaniem

dzieci 5 - 6 lat


Zajęcia są połączeniem dwóch uzupełniających się dziedzin matematyki i informatyki. Poprzez zabawę uczą dzieci samodzielnego myślenia, rozwiązywania napotkanych problemów oraz sprawności rachunkowej.

Czytaj więcej

Programowanie
Minecraft - bloczki

klasy I - III

Poprzez grę Minecraft dzieci w łatwy sposób uczą się podstawowych zasad programowania oraz zapoznają się z elementarnymi pojęciami takimi jak algorytm, pętle czy warunki. Świetny pomysł na początek przygody z programowaniem.

Czytaj więcej

Programowanie
Minecraft - LUA

klasy I - III / klasy IV - V

Programowanie w LUA to zajęcia przeznaczone zarówno dla dzieci, które pragną kontynuować naukę z Minecraftem , jak i dla młodzieży, która zaczyna swoją przygodę z tekstowymi językami programowania.

Czytaj więcej

Minecraft
- tworzenie własnych modów (1)

klasy od IV

Dzieci poznają podstawy tworzenia własnych modyfikacji do Minecrafta. Stworzą nowe bloki, przedmioty, biomy wiele innych, a także zaprogramują towarzyszące im zdarzenia. Zajęcia pobudzają kreatywność, a stworzonymi modyfikacjami podzielą się ze znajomymi.

Czytaj więcej

Minecraft
- tworzenie własnych modów (2)

tylko kontynuacja

Program jest kontynuacją tworzenia własnych modyfikacji. Dzięki poznanym wcześniej funkcjach programu MCreator oraz umiejętnościom programistycznym będziemy mogli tworzyć coraz bardziej zaawansowane modyfikacje. Stawiamy też na projekty grupowe!

Czytaj więcej

Java
- wstęp (1)

klasy od V

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Poznasz podstawy języka Java i prostej biblioteki graficznej, dzięki czemu szybko zobaczysz efekty swojej pracy.Podczas zajęć stworzymy swoją pierwszą grę, a to dopiero początek!

Czytaj więcej

Java
- programowanie obiektowe (2)

tylko kontynuacja

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Osoby, które poznały już podstawy tego języka, nauczą się programować obiektowo. Otworzy to kolejny, bardziej zaawansowany etap tworzenia programów.

Czytaj więcej

C#
- aplikacje i algorytmy

klasy od V

C# to bardzo dobry wybór na rozpoczęcie nauki tworzenia aplikacji okienkowych dla osób, które znają już dowolny tekstowy język programowania. Poznamy tajniki programowania obiektowego. Ważnym elementem zajęć będzie poznanie i zrozumienie popularnych algorytmów.

Czytaj więcej

Unity
- tworzenie gier 2D (1)

tylko kontynuacja

Unity to profesjonalne narzędzie do tworzenia gier na różne urządzenia. Oprócz samego programowania, zadbamy także o tekstury, projektowanie zawartości gry oraz jej testowanie. Jest to świetny sposób na rozwijanie pasji tworzenia gier i programowania.

Czytaj więcej

Unity
- tworzenie gier 3D (2)

tylko kontyunacja

Jest to kontynuacja programu Unity - Tworzenie gier 2D. W tym programie przechodzimy do tworzenia gier w trójwymiarowym świecie. Jedną z nowości będzie projektowanie modeli 3D. Jest to świetny sposób na kontynuację nauki programowania i tworzenia gier!

Czytaj więcej

Robotyka
z LEGO Spike w języku Python

klasy od IV

Zajęcia łączą w sobie budowanie robotów z klocków LEGO Spike z rozszerzeniem Prime wykorzystując popularny język programowania Python. Dzięki niemu otrzymamy dostęp do wielu opcji niedostępnych podczas programowania blokowego.

Czytaj więcej

Android Studio
- tworzenie aplikacji

tylko kontyunacja

W kontekście popularności narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych, Android Studio zajmuje czołową pozycję na świecie. Jest to kompleksowe środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie zaawansowanych aplikacji na platformę Android.

Czytaj więcej