Minecraft dzięki swej otwartej strukturze w sposób szczególny pomaga rozwinąć myślenie przestrzenne, pobudza kreatywność, rozwija zdolność myślenia analityczno-strategicznego. Jest to program, który daje bardzo duże możliwości tworzenia własnych modyfikacji.

Aby je tworzyć posługujemy się narzędziem MCreator, które pozwoli nam rozpocząć pasjonującą przygodę z tworzeniem własnych modyfikacji.

Dzięki wbudowanej integracji z systemem kontroli wersji git, nauczymy się jak wspólnie można w wiele osób pracować nad jednym projektem. Dzięki temu zmiany jednej osoby, nie będą nadpisywać zmian innych osób.

Dzięki dużej i ciągle rosnącej społeczności wokół MCreatora można podziwiać modyfikacje stworzone przez innych graczy, udostępniać własne modyfikacje, czytać udostępnione instrukcje i poradniki, pobierać dodatki a także kontaktować się ze społecznością w celu rozwiązywania problemów.

 

Jesteśmy partnerem Mcreatora.

Pierwsze zajęcia skupią się na tym, aby każde dziecko umiało stworzyć swoje pierwsze proste modyfikacje tj. nowe bloki lub przedmioty. Z czasem poznamy jak tworzyć kolejne rzeczy: moby, biomy, nowe wymiary i portale do nich, jedzenie, narzędzia, rośliny, broń i wiele innych.

Aby nasze modyfikacje, nie były tylko nowe pod względem grafiki będziemy musieli ustawiać odpowiednie parametry wykorzystując angielskojęzyczne środowisko, a także zaprogramować odpowiednie efekty i zachowania.

Zobacz co robimy na zajęciach!

Zobacz inne przykłady modyfikacji stworzonych w tym środowisku: