PYTHON

Program jest przeznaczony dla osób, które ukończyły program Java – wstęp (1), Java 2, Processing (w poprzednich latach) lub C#.

Python to język programowania, który stanowi doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów. Ten wszechstronny język znalazł swoje miejsce zarówno w dziedzinie nauki danych, tworzenia aplikacji webowych, jak i w branży sztucznej inteligencji. Czytelna składnia sprawia, że jest stosunkowo łatwy do nauki mimo, że różni się od pozostałych językach programowania.

Główną zaletą Pythona jest jego przejrzystość i czytelność kodu. W przeciwieństwie do innych języków programowania, Python korzysta z wcięć do oznaczania bloków kodu, co sprawia, że kod jest bardziej czytelny i zrozumiały.

Rozpoczniemy od opanowania podstaw Pythona, ponieważ są one niezbędne do stworzenia zaawansowanego projektu, nad którym będziemy pracować.

Na zajęciach z Pythona nauczysz się wielu cennych umiejętności.

  • Poznasz podstawowe elementy języka, takie jak zmienne, pętle i instrukcje warunkowe.
  • Python świetnie nadaje się do analizy danych, więc nauczysz się operować na liczbach oraz tekście.
  • Będziesz projektować i implementować algorytmy, w tym te wykorzystywane w grach.
  • Dowiesz się, jak wykorzystać Pythona w różnych dziedzinach, takich jak analiza danych, tworzenie aplikacji webowych, automatyzacja zadań.
  • i wiele innych.